1 вересня 2015 р. 15:08
ЖАДЕЇТ
Мінерал, схожий на нефрит, але має інший склад. Жадеїт — це силікат натрію та алюмінію, він твердіший за нефрит. Має ті ж відтінки, але трапляється рідше. У давнину вважали, що жадеїт впливає на погоду, впливає на її зміни. Назва цього каменю походить від іспанського piedro de jade - нирковий камінь - так називали зелені камені корінні жителі Центральної Америки, хоча він належить до ювелірно-виробних каменів, особливо популярних в Азії. Інші назви мінералу та його різновидів: хлормеланіт, імператорський жад.
На світовому ринку жадеїт прийнято розділяти на три основні сорти:
1. "Імперіал" - смарагдово-зелений напівпрозорий до майже прозорого, зустрічається у вигляді прожилок і відокремлень до 2 - 5 см, рідко більше, і використовується як ювелірний камінь.
2. "Комершіал" - зелений і сірий непрозорий з тонкими прожилками та дрібними плямами напівпрозорого яскраво-зеленого кольору, в основному застосовується як високодекоративна виробна сировина та вибірково як ювелірний камінь.
3. "Утиліті" - зелений і сірий непрозорий з неоднорідним забарвленням, що вважається звичайним каменем.
Жадеїт як ритуальний та декоративний камінь використовувався ще давніми цивілізаціями Центральної Америки. У ацтекських племен Мексики на час завоювання її іспанцями жадеїт цінувався нарівні із золотом. Висока декоративність жадеїту була розкрита пізніше в Китаї, куди в XIV столітті почав надходити чудовий матеріал з Бірми.
Китайські каменерізи, що мали величезний досвід обробки нефриту, створили безліч художніх виробів із жадеїту, головним чином дрібної пластики зі східною символікою (фігурки богів, людей, тварин тощо). І до цього дня Китай займає провідне місце у світі з обробки жадеїту, скуповуючи значну частину мінеральної сировини, що видобувається.
Лікувальні властивості
Жадеїт називають нирковим каменем, оскільки він здатний допомогти людині впоратися з багатьма захворюваннями нирок. Самостійно камінь не лікує людину, проте посилює дію ліків, особливо рослинного походження. Багато знавців самоцвітів стверджують, що тривале носіння жадеїту позбавляє безпліддя та сексуального безсилля. У східній медицині цей мінерал використовують для відновлення порушеної біоенергетики людини. Намиста та браслети з жадеїту регулюють артеріальний тиск, стабілізують серцеву діяльність.
Магічні властивості
Жадеїт наділяє свого власника впевненістю у власних силах та у завтрашньому дні. Він стабілізує психіку людини, робить її врівноваженою та розсудливою. Він допомагає своєму господарю уникати всіляких конфліктних ситуацій, підказуючи йому, яку лінію поведінки слід вибрати для мирного вирішення питання.
Жадеїт стабілізує і особисте життя свого господаря: позбавляє його та його половину від ревнощів, хворобливої підозрілості та недовіри.
Цей мінерал робить думки людини благородними та піднесеними і не дає їй робити непристойні вчинки.
Дуже допомагає камінь у вихованні дітей. Власник жадеїту починає краще розуміти потреби та бажання підростаючого покоління, легко знаходить спільну мову з дітьми.
З давніх часів жадеїт використовують як талісман, що впливає на природні стихії. З його допомогою вирішували погодні проблеми, наприклад, викликали чи припиняли дощ. Камінь є амулетом від будь-якого виду негативної енергії. Він охороняє власника від заздрісників, наклепників, брехунів та шахраїв. Вважається, що під час укладання будь-якої угоди кристал жадеїту потрібно стиснути в кулаку, тоді угода відбудеться успішно.
Цей камінь - стабілізатор і використовується він у медицині, ймовірно, є одним з найбільш сильних амулетів. Його часто рекомендують вагітним жінкам. Крім того, він благотворно впливає на роботу шлунку та кишечника, зменшує почуття спраги. Жадеїт хороший для профілактики цілого ряду захворювань, у тому числі водянки, різноманітних хвороб серцево-судинної системи.