Адреса: Україна, м. Київ
Мобільний: +38 (068) 137 32 34

Перли

1 вересня 2015 р. 15:07
ПЕРЛИ
Перл, «риб'яче око», «червона троянда», «сльози місяця» - все це старовинні назви дивовижного за походженням, красою та історії каменю. Так, як він не вимагає додаткової обробки, перли стали першим дорогоцінним матеріалом відомим давнім людям. Цей камінь згадується у таких древніх писемних джерелах, як індійські «Веди» та китайський «Ерья». Камінь перлин особливо любила цариця Клеопатра і дуже пишалася прикрасами з величезними іскристими перлинами. Камінь справді заслужив на славу улюбленця королівських осіб. Ним прикрашали одяг та ювелірні вироби для імператорів, імператриць, королів та королів Європи, Азії, Америки. На Русі перлинами розшивали царські шати і відзнаки.

Перли – ювелірний матеріал біоорганічної освіти. Його склад включає карбонат кальцію, пластини якого з'єднані органічним шаром конхіоліну. Обидва компоненти включають воду. Твердість перлів варіює від 3 до 4 одиниць. Морський щільніший, ніж прісноводний (2,8 – 1,3 г/см3 відповідно), хоча механічна міцність останнього вище. Поверхня перлини утворена мікроскопічними пластинами арагоніту (карбонату кальцію особливої ​​структури), а внутрішні шари – індивідами кальциту. Це основні властивості перлів.

Перли витягують із раковин морських та прісноводних молюсків. Його колір може варіювати від білого, сріблястого та золотистого до блакитного, зеленого, чорного, сірого та рожевого кольору. Знавці дорогоцінного каміння виділяють 120 відтінків перлів. Кожна перлина має дивовижну властивість – перламутровий ефект, який спостерігається при попаданні світла на її зовнішню багатошарову поверхню. Деякі зразки можуть просвічуватись, інші залишаються непрозорими.

Перли – символ чистоти, вірності та закоханості. Їх прийнято дарувати на 3-ту та 30-ту річницю спільного життя. За стародавньою легендою саме перлинну прикрасу бог Вішну підніс як весільний подарунок своїй дочці. Ось чому перли стали вважати символом непорочності, свіжості та ніжності почуттів.

Камінь убереже від бід та нещасть, злих духів та злодіїв, допоможе у морській подорожі. Він сприяє довголіттю господаря, але якщо тьмяніє – отже, віщує хворобу і навіть смерть. Тому багато хто вважає, що перли приносять нещастя і побоюються купувати вироби з ним.

Перли допомагають при гіпертонії, захворюваннях нирок, шлунка, печінки, при імпотенції. У народній медицині його застосовують для лікування астми та серцевих хвороб. У Китаї з перлів роблять різноманітні лікарські препарати. Це запатентований бізнес, який дає великі доходи.

Безліч забобонів огортають перли. Але його чиста краса продовжує підкорювати серця мільйонів людей. Жодна модниця не відмовиться від білого намисто або браслета, щоб підкреслити вишуканість власного гардеробу. Якщо носити прикрасу із задоволенням не дивлячись на забобони, кожна перлина принесе у ваше життя лише радість, новизну почуттів та живу частинку природи.