1 вересня 2015 р. 14:58
ОНІКС
Різнокольорово-смугасті халцедони з прошарками, з гарними візерунками називаються агатами. Якщо шари у зрізі каменю із прямими, паралельними одна одній лініями – це онікс. Залежно від кольору таких смуг онікси розрізняють: сардонікс - бурі та білі смуги; карнеол - білі та червоні смуги; смугастий халцедон-онікс — білі та чорні смуги, сірі та білі смуги тощо.
Онікс називали каменем ораторів, під час процесів його клали під язик, щоб вразити красномовством присутніх. Випромінювання оніксу корисне для порушення апетиту та нормалізації травлення.
Рекомендують носити амулети з оніксом на рівні сонячного сплетення. Це допомагає при захворюваннях мозку, схильності до суїциду, при втраті апетиту та проносах, при хворобах печінки, запорах, глистах, ревматичних захворюваннях.
Назва «онікс» походить від грецького слова опух — ніготь. Інші назви мінералу та його різновидів: халцедон-онікс, карнеол-онікс, сардонікс, нігот.
Онікс є одним з різновидів агату. Забарвлення мінералів буває від темно-зеленого до світло-зеленого. Відмінною рисою оніксу є смужки червоного, білого, бурого, чорного кольорів. Вважається, що чим смуги тонші, тим більшу цінність має камінь. Зустрічаються прозорі та непрозорі кристали.
Місце народження. Найкращий онікс видобувається на Аравійському півострові, в Індії, Бразилії, Уругваї та США.
Лікувальні властивості
У народній медицині існує думка, що онікс лікує багато захворювань. Наприклад, якщо вироби з оніксу носити на тілі, то він покращить роботу практично всіх внутрішніх органів (особливо сприятливий вплив цього мінералу на нирки та печінку), полегшить стан метеозалежних людей, зміцнить хребет, покращить слух. Літотерапевти припускають, що онікс лікує нервові захворювання, депресію, знімає негативні наслідки стресових ситуацій, позбавляє безсоння та нічних кошмарів. У деяких країнах вважається, що онікс здатний підвищити потенцію. Знавці лікувальних властивостей мінералів стверджують, що вода, настояна на онікс, корисна при ожирінні: вона знижує апетит.
Онікс впливає на чакру сонячного сплетення.
Магічні властивості
Онікс з давніх-давен використовували в магічних ритуалах. У Біблії можна знайти згадку про Єрусалимський храм, в якому стіни були зроблені з напівпрозорого оніксу. У мусульманському храмі, що знаходиться у Каабі, вставлено у стіну чорний онікс. У Стародавньому Римі цей камінь вважався одним із найсильніших оберегів. Багато магів і чаклунів стверджують, що онікс має величезні магічні властивості, але вони діють тільки в тому випадку, якщо у людини добрі наміри і добро серце. Онікс — камінь людей похилого віку, яких він оберігає від самотності, допомагає легше переносити негаразди і з оптимізмом дивитися на майбутнє.
Онікс — талісман воєначальників, лідерів та першовідкривачів. Перстень із цим каменем притягує удачу, а також зміцнює дух, не даючи розгубитися у найскладнішій ситуації. Амулет, зроблений з оніксу, здатний оберігати від злих духів та чорних чаклунів. У деяких країнах вважається, що цей камінь, вставлений у перстень, береже людину від передчасної смерті.
Відомий цей мінерал з давніх-давен, але у різних народів ставилися до нього по-різному. Так, на Сході він вважався нещасливим каменем. Араби називали онікс "аль джазо" - сумний. Єменські народи вважали, що він нагадує очі мертвої жінки, тому намагалися його швидше збути. У Китаї до копалень, де видобували онікс, близько не підходили, боячись поганої ознаки. Натомість французи вважали, що знайти цей камінь може лише "чиста серцем і безгрішна в думках людина".
У середні віки онікс символізував зір – очі. У очниці скульптур вставляли кабошони з оніксу. У багатьох народів з давніх-давен дуже популярні були геми з оніксу. Відома на весь світ Камея Гонзага, її по праву називають перлиною гліптики. Вона вирізана з тришарового оніксу чудовим майстром ІІІ ст. до зв. е. в Олександрія. На ній у профіль зображені цар Птолемей II Філадельфа ("Кохаюча сестра") з дружиною і сестрою Арсиної. Вони як би уособлюють собою чоловіче та жіноче початок.
Енергія цього каменю привносить у життя власника твердість та стабільність. Допомагає у проведенні ділових переговорів. Надає прагнення завершувати справи, не залишаючи нічого на потім, добре дисциплінує людину, змінює характер у бік розсудливості та вміння прораховувати ситуацію. З давніх-давен онікс почитали як камінь вождів. Вважалося, що він наділяв силою, забезпечував владу, могутність. Талісман з оніксу охороняє від раптової смерті та замаху на життя.