Адреса: Україна, м. Київ
Мобільний: +38 (068) 137 32 34

Корал

1 вересня 2015 р. 15:04
КОРАЛ
Корал входить до групи самоцвітів органічного походження. Цей камінь є обробленим матеріалом скелета коралових поліпів. Він відомий людям з давніх-давен як надійний амулет від злих духів, красива прикраса, лікарський засіб і навіть грошовий знак. Археологами знайшли вироби з корала, датовані 35000 років до н.е.

Основу хімічного складу кістяка коралових поліпів становить карбонат кальцію (до 85%). Також камінь корал містить домішки оксиду заліза та незначний відсоток органічної речовини конхіоліну. Склад може змінюватися в залежності від виду поліпів та місця проживання. Так чорний корал може на половину складатися саме з органічної речовини, тому його щільність та твердість нижча.

Загалом у світі налічується близько 3500 різновидів поліпів, для яких характерно понад 350 відтінків кольору. Але не всі корали використовуються у ювелірній справі. Таких видів всього 27, причому найцінніші різновиди – Corallium rubrum та Corallium japonicum. Це так звані благородні корали рожевого та червоного кольорів та їх відтінків. Крім них високо цінується, особливо останнім часом, корал чорного, сріблясто-білого та перламутрового кольору.

Кораловий поліп – це морська кишковопорожнинна тварина, яка мешкає в теплих морських та океанічних водах. Багато коралів у Червоному та Середземному морі, Тихому та Індійському океані. Корали ростуть дуже повільно до 10 мм на рік. Найпопулярніші червоні поліпи віддають перевагу теплим водам і невеликій глибині. Вони розростаються цілими колоніями, утворюють рифи та острови. З урахуванням швидкості коралів можна лише уявити, скільки тисячоліть знадобиться цією твариною, щоб утворити кораловий острів.

Біля берегів Західної Африки видобувають рідкісний блакитний корал - акорі. Біля берегів Алжиру мешкає найяскравіший червоний корал. Чорні колонії поширені  в Індійському океані. Блідо-жовті екземпляри видобувають біля берегів Японії. У Єгипті камінь корал суворо заборонено вивозити за кордон, тому багато туристів, які не знають цього правила, сплачують великі штрафи.

Залежно від кольору та місця проживання виділяють такі різновиди коралу:
червоний та рожевий благородний;
чорний (гавайський та філіпінський золотистий);
сонячний;
жовтий та жовто-коричневий;
тигровий;
блакитний.

Колір того чи іншого коралу залежить від відсоткового вмісту органічної речовини, кількості світла, одержуваного в процесі росту та захоплених під час життєдіяльності домішок. Так залізо надає корал червоний, рожевий, коричневий і помаранчевий колір, а магній - сірий. Забарвлення в основному неоднорідне, можуть зустрічатися поздовжні смуги, плями.

Корал використовується у ювелірних прикрасах. З нього роблять намиста, сережки, браслети, брошки. Менш цінні різновиди є сировиною для вапна.

Лікувальні та магічні властивості коралу
Різні народи пропонували свою версію походження коралового каменю. У Грецькій міфології корал – це скам'яніла кров Медузи Горгони, яку позбавив голови герой Персей. Інші легенди свідчать, що камінь знаходили у мозку дракона, тому його ще називали драконітом. У США корал – символ штату Флорида.

Камінь прийнято вважати захисником від пристріту, магії, злих чарів. До того ж так вважали ще індіанці майя. Корал оберігає не лише дорослих, а й дітей, які особливо чутливі до поганих людей. Камінь робить людину більш розсудливою та спокійною, розсіює страхи, допомагає впоратися з гнівом та заздрістю. Корал сприяє благополуччю у сімейному житті, приваблює успіх, підвищує тонус та знімає втому. Рожевий корал – символ щастя та безсмертя. У Європі корал символізував скромність. Вважалося, що він робить людину розумнішою та мудрішою, розвиває інтуїцію, логічне мислення, зміцнює пам'ять. Корал здатний уберегти від біди, ударів блискавки, негоди та демонів. Мандрівнику камінь допоможе благополучно повернутися додому.

Лікувальні властивості корала використовувалися давніми лікарями для лікування багатьох хвороб. Нині японськими дослідниками достовірно встановлені цілющі властивості корала. Порошок із цього каменю здатний нормалізувати гормональний фон, зміцнювати кісткову тканину, підвищувати еластичність м'язів, сприяє зміцненню серцево-судинної системи. У давнину та середньовіччя корал використовували як засіб для лікування наривів та виразок, астми, щитовидної залози, ангіни, скарлатини, головного болю та інших хвороб.

Разом із перлами та перламутром є безцінним даром живої природи, який вона вирощувала у своїх морських водах. Ці камені мають душу, пам'ять і мають неймовірну енергію. Прикраси з ними потрібно берегти не тільки від зовнішнього впливу багатьох фізичних факторів, а й спілкування з негативними людьми. Нехай ці частинки колись живих істот зроблять життя більш гармонійним і правильним.