1 вересня 2015 р. 15:12
АМАЗОНІТ
Це камінь синювато-сірого кольору є символом краси та незалежності. Амазоніт завжди вважали каменем міцних сімейних зв'язків, святим каменем, який робить міцними любов, віру, сім'ю. Його можуть носити усі. Він гарний, створює обстановку спокою та сталості. Давні відзначали його цілющі властивості. У мінералогічному плані це зовсім камінь. Це жовчний камінь, який можна знайти у жовчі безоарових козлів, а також у жовчі дикобразу з Ост-Індії.
Назва каменю означає "амазонський камінь". Існує дві версії цієї назви. У басейні річки Амазонки цей камінь не зустрічається, хоча корінні жителі за часів іспанського завоювання носили амулети із зеленого каменю (очевидно, нефриту чи жадеїту). За іншою версією його названо за міфічним народом амазонок - жінок-войовниць, які нібито любили зелений колір.
Інші назви мінералу та його різновидів: амазонський камінь, амазонський жад, колорадський жад.
Амазоніт відноситься до польових шпатів. Забарвлення мінералів варіюється від зеленого до блакитно-зеленого. Існують мінерали із білим відтінком. Блиск – скляний. Основні родовища: Росія, Бразилія, Канада, Монголія, Індія, США, Африка.
З давніх-давен амазоніт використовувався як виробний і декоративний камінь в Єгипті, Центральній Америці, Китаї; з нього виготовляли прикраси: намиста, сережки, персні, ритуальні амулети. Знахідки виробів з амазоніту в скіфських курганах наводять на думку, що невипадково назва каменю пов'язані з воительками, т.к. жінки-вершниці були саме у Скіфії.
Сам амазоніт, хоч і не вважається дорогим, дуже гарний, часом відсвічує алмазним блиском і нерідко зустрічається у вигляді різних недорогих виробів та прикрас.
У давнину вважалося, що носіння намиста з амазоніту робить шкіру молодою та здоровою. Літотерапевти пропонують носити вироби з цим мінералом за таких захворювань, як артрит, ревматизм, остеохондроз. Масажі амазонітовими кулями сприяють лікуванню варикозного розширення вен, закупорки судин, допомагають швидше позбавитися серцево-судинних захворювань.
У багатьох народів амазоніт вважається запорукою здоров'я, відновлює життєві сили, надає сміливості, зберігає відданість. Існує повір'я, що цей камінь повертає молодість людям похилого віку, покращує стан шкіри, зубів і волосся. У Росії його використовували для запобігання сонячному удару та від головного болю. Монголи досі використовують амазоніт для зміцнення сім'ї та встановлення міцних дружніх зв'язків.
Як талісман амазоніт ідеально підходить домашнім господиням. Він не тільки сприяє зміцненню сімейних зв'язків, але й надає допомогу жінкам у побуті, робить їх мудрішими, відповідальнішими, допомагає легко освоювати мистецтво ведення домашнього господарства.
Амазоніту приписувалися властивості всіх зелених каменів, головним чином заспокоєння хвилювань та відпочинок стомленим очам. В Аравії вважали, що амазоніт оберігає від сонячного удару та головного болю. Містики кінця ХІХ ст. вважали, що амазоніт народжує в старих пориви молодості, покращує стан шкіри і лікує нервові виснаження, проте заохочує природну лінь. Він посилює схильність до бачень та містичних одкровень.